Heineken

Duvel

315

Nové

Druh piva: Belgian Strong Ale
VýrobcaDuvel
Krajina: Belgicko
Farba: svetlá
Objem: 330 ml
Stupňovitosť: 16,9°
Obsah alkoholu: 8,5 %
Zloženie: voda, jačmeň, chmeľ (Saaz, Golding), cukor, kvasinky

Hodnotenie na RateBeer

Popis

Diabolské pivo alebo belgický anjel s diablom v tele. Tak môžeme charakterizovať pivo Duvel z rovnomenného belgického pivovaru. 

Osviežujúce, ľahko piteľné pivo s vysokým podielom alkoholu. Extrémne voňavé s tónmi pomarančovej kôry, hruškovej brandy, zelených jabĺk a kôstkovej horkosti. Vrchne kvasené s použitím svetlého sladu, chmelené žateckým a štajerským chmeľom, ktoré mu dodávajú silnú arómu. Celá výroba trvá viac ako tri mesiace.

Pivovar Duvel
Belgický pivovar založili v roku 1871 Janom-Léonardom Moortgatom s manželkou. Jan–Léonard experimentoval s varením piva a jeho vrchne kvasené pivá sa stali vyhľadávanými v širokom okolí. Počas 1. svetovej vojny sa vtedajší majiteľ pivovaru Albert Moortgat nechal inšpirovať úspechom anglických pív a vybral sa do Veľkej Británie za účelom získania zvláštneho, pre anglické pivá typického, druhu kvasníc. Tie napokon získal v Škótsku a dodnes sa používajú pri výrobe tamojších pív. V súčasnosti sa pivo Duvel vyváža do 60 krajín a milovníci zlatého moku vedia oceniť najmä jeho charakteristickú chuť, ktorá je výsledkom originálnej receptúry a rešpektu k používaniu prvotriednych surovín.

Scroll To Top