Hemel & Aarde

Hemel & Aarde

441

Nové

Druh piva: Stout
VýrobcaDe Molen
Krajina: Holandsko
Farba: tmavá
Objem: 330 ml
Stupňovitosť: 24,0°
Obsah alkoholu: 10,0 %
Zloženievoda, jačmenný slad (Munich, Brown, Chocolate, Roasted, Bruichladdich a Caramel) chmeľ (Premiant, Sladek), kvasinky

Hodnotenie na RateBeer

Popis

Názov v preklade znamená "Nebo a zem" a nie je ťažké uhádnuť, že autori ním odkazovali na zemité, dymové tóny pochádzajúce z najsilnejšieho rašelinového sladu zo škótskej destilérie whisky Bruichladdich.

Dymový Imperial Stout má úplne čiernu, nepriehľadnú farbu a neskutočne dymovú arómu, ktorá skrýva sklad, sladké drievko, či horkú čokoládu. Telo má hutné, plné, hustú viskozitu, takmer ako ozajstný tekutý chlieb. Chuť piva sa taktiež nesie v znamení horkej čokolády a dymového sladu, čierneho čaju, čokoládovej torty, a kulminuje takmer nekonečnou pelendrekovou dochuťou. 

Pivovar De Molen
Brouwerij de Molen je malý remeselný pivovar, pálenica a reštaurácia, založená v roku 2004 v holandskom meste Bodegraven. Pivovar, ktorého názov v preklade znamená "mlyn", sa nachádza vnútri historického veterného mlynu, nazývaného De Arkduif, postavenom v roku 1697 pri rieke Oude Rijn. Ďalšou zaujímavosťou je nekonečná ponuka pivných štýlov a ich variácií, ako aj vysoký štandard pri vytváraní originálnych a progresívnych pív. V roku 2011 otvorili väčšiu produkčnú prevádzku, kde sa tím 12 ľudí stará o to, aby ste dostali to najlepšie pivo, nech ste kdekoľvek. O záujme o ich pivá svedčí aj fakt, že väčšina ich 5000 hl produkcie ide na export do cca 30 krajín sveta.

Scroll To Top