Spanning & Sensatie

Spanning & Sensatie

428

Nové

Druh piva: Stout
VýrobcaDe Molen
Krajina: Holandsko
Farba: tmavá
Objem: 330 ml
Stupňovitosť: 24,2°
Obsah alkoholu: 9,8 %
Zloženievoda, jačmenný slad (Pale, Oat, Smoked, Caramel, Brown, Chocolate, Roasted), chmeľ (Premiant, Saaz), kakao, čili papričky, morská soľ, kvasinky

Hodnotenie na RateBeer

Popis

Spanning & Sensatie alebo "Napätie a vzrušenie" je Imperial Stout rafinovane varený s kakaom, čili papričkami a morskou soľou. Na okrajoch tmavej tekutiny je vidno jemné ružové odlesky a pričuchnutie k poháru odhalí silnú vôňu kakaa spolu s výstražným znamením červeného čili. Prvý dojem na jazyku je však sladký, pivo je plné, skoro olejové, má vskutku hladké, viskózne telo, ktoré naplní celé ústa a obmýva jazyk. Viete, že obsahuje chili, ale je ho cítiť tak jemne, že ide ruka v ruke s morskou soľou. Pivo má určitú štipľavosť, no nedrží sa v ústach ako taký Sečuánsky Hot Pot. V hustom čokoládovom a melasovom tele dokonca cítiť aj istú šťavnatosť, pripomínajúcu lesné plody. 

Pivovar De Molen
Brouwerij de Molen je malý remeselný pivovar, pálenica a reštaurácia, založená v roku 2004 v holandskom meste Bodegraven. Pivovar, ktorého názov v preklade znamená "mlyn", sa nachádza vnútri historického veterného mlynu, nazývaného De Arkduif, postavenom v roku 1697 pri rieke Oude Rijn. Ďalšou zaujímavosťou je nekonečná ponuka pivných štýlov a ich variácií, ako aj vysoký štandard pri vytváraní originálnych a progresívnych pív. V roku 2011 otvorili väčšiu produkčnú prevádzku, kde sa tím 12 ľudí stará o to, aby ste dostali to najlepšie pivo, nech ste kdekoľvek. O záujme o ich pivá svedčí aj fakt, že väčšina ich 5000 hl produkcie ide na export do cca 30 krajín sveta.

Scroll To Top